BALI

Bali

Disa nga pikat turistike te Balit:

Pura Tanah Lot - Rreth 20 km ne veri te Kuta, Pura Tanah Lot eshte nje nga tempujt me te ikonik ne Bali, kjo per shkak te vendosjes se saj spektakolare ne nje ishull shkembor i rrethuar nga valet. Çdo mbremje, turma me turiste nga Kuta, Legian dhe Sanur gjejne rrugen e tyre permes nje labirinti te krijuar nga shitesit ambulante, per te pare diellin qe qendron pas tempullit. "Pura" do te thote tempull ne Balineze.

Pylli i Majmuneve Ubud - Vetem 10 minuta ne kembe ne jug te qendres se qytetit Ubud, do te gjeni Pyjet e Majmuneve, gjithashtu i njohur si "Pylli i shenjte i Majmuneve", eshte nje nga atraksionet me te vizituara ne kete qytet turistik dhe sidomos per te apasionuarit pas kafsheve dhe fotografive.


Destinacionet me te vizituara:

Waterbom Bali - Park ujor i mbushur me veprimtari gjate gjithe kohes, ne zemer te Kuta, ku mund te argetohen te gjithe pjestaret e familjes. Femijet mund te luajne ne pishina rreshqitese si Python, Green Viper dhe Super Bowl. Mamate dhe baballaret mund te pushojne me nje sesion reflexology, manikyr apo pedikyr, ose fish spa therapy. Restorantet dhe kafenete ju ofrojne nje game te dietave te ndryshme, gjithashtu ju ofrojne nje pamje fantastike me peme te medha, me hije dhe kopshte te bukura tropikale, duke e bere kete nje relaks freskues nga nje dite e nxehte tropikale.

Ishujt Nusa - Nese deshironi nje Bali te qete, pa turma, trafik dhe turiste atehere Ishujt Nusa jane jane vendi ideal. Me i populluar nga tre ishujt eshte Nusa Lembongan, i ndodhur rreth 20 km larg nga Sanur eshte lehtesisht i arritshem me anije me motor. Disa nga aktivitetet kryesore ketu jane, surfing, snorkeling, diving, kayaking, dhe paddle boarding, duke perfshire edhe Mushroom Bay dhe Devil's Tears rock outcrop. Ishulli fqinj, Nusa Ceningan, shtrihet nje ure me tej nga Nusa Lembongan, me nje lagune te bukur blu e cila eshte edhe me e madhja e tre ishujve. Nusa Penida, eshte i arritshem shume lehte me anije. Aty ka formacione te ndryshme shkembore, shpella dhe nje vend i shenjte zogjsh.

Vleresime Turistesh

 • Kjo eshte hera e dyte qe bashkepunoj me Vas Tour, duke qene se heren e pare, per pushimet e kesaj vere ne Turqi mbeta shume e kenaqur. E njetja gje vlejti edhe per pushimet e kesaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shpresoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

Hotele ne te gjithe boten

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Relax ne destinacione plazhi

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Aktivitete Sportive

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Telefono +381