GREQIA

Greqia

Disa nga pikat turistike te Greqise:

Athina - Si vendlindja e demokracise dhe kryeqytetit te gjalle te Greqise, Athina eshte nje bote ne vetvete dhe e gjitha mbetet per t’u vizituar.

Kepi Sounion - I vendosur ne majen me jugore te gadishullit te Atikes, Kepi Sounion eshte i njohur si vend i rrenojave te tempullit të lashte grek te Poseidonit, perendise se detit.Vendi eshte i populluar me turistë nga Athina, me perendimin e diellit mbi Detin Egje dhe pamje nga rrenojat, eshte nje spektakel i deshiruar.


Destinacionet me te vizituara:

Zagori - Kjo zone malore ne rajonin e Epirit eshte nje xhevahir i vertete. Tradicionalisht eshte nje opsion i preferuar per te shkuar ne dimer nga greket, mrekullite e tij natyrore e kane bere gjithnje e me popullore për vizitoret e huaj edhe gjate veres. Tani eshte me e lehte per te shkuar nga Athina dhe Selaniku, fale perfundimit te autostradave Ionia dhe Egnatia (dhe gjithashtu perfundimit te aeroportit nderkombetar ne qytetin e afert te Janines), viti 2018 duket shume premtues per kete pjese mahnitese te vendit.

Parga - Qyteti piktoresk te dhuron nje shetitje te kendshme pergjate rrugeve te tij te ngushta qe te çojne deri ne keshtjellen ne Parge me pamje mahnitese mbi gjirin e Parges.

Lefkada - Lefkada eshte ishulli qe arrihet lehtesisht nga deti Jon me makine. Ishulli karakterizohet nga plazhe mahnitese nen shkembinj te larte e pyje te pasura. Disa veçori jane Festivali i Thjerrezave ne fshatin Eglouvi, Dasma tradicionale ne Karya dhe Festivali Nderkombetar i Folklorit, nje festival vallezimi me grupe nga e gjithe bota per promovimin e miqesise, komunikimit dhe bashkepunimit.

Vleresime Turistesh

 • Kjo eshte hera e dyte qe bashkepunoj me Vas Tour, duke qene se heren e pare, per pushimet e kesaj vere ne Turqi mbeta shume e kenaqur. E njetja gje vlejti edhe per pushimet e kesaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shpresoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

Hotele ne te gjithe boten

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Relax ne destinacione plazhi

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Aktivitete Sportive

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Telefono +381