SPANJA

Spanja

Disa nga pikat turistike te Greqise:

Granada - Granada eshte si nje perralle Disney, ajo ka keshtjellen mahnitese te lashte, majat e mbuluara me debore dhe rruget me kalldrem. Alhambra eshte nje nga atraksionet me te famshme te Spanjes, Pallati Maure eshte i vendosur siper qytetit i rrethuar nga arti dhe arkitektura islamike.

Alicante - Dielli, deti dhe nje maje shkembore fluturuese e bejne Alicanten nje nga destinacionet kryesore bregdetare ne Spanje.

Madrid - Kryeqyteti spanjoll eshte nje destinacion i shkelqyer per pushim ne fundjave. Trekendeshi i arte i Madridit i galerive te artit ka disa nga veprat me te famshme te Evropes, si Guernica e Picassos dhe Las Meninas e Velazquez.

Ibiza - Ishulli i Bardhe eshte i famshem per klubet e tij, por me pak i njohur per bukurine e tij natyrore. Larg nga mega-klubet, Ibiza eshte shtepia e fshatrave te vegjel te peshkimit dhe plazheve te qeta, dhe ne vitet e fundit eshte bere nje destinacion popullor per joga dhe pushime relaksuese.


Destinacionet me te vizituara:

Barcelona - Qyteti i dyte i Spanjes eshte nje destinacion i preferuar nga vizitoret per vendndodhjen mahnitese ne Mesdhe dhe arkitekturen ikonike.

San Sebastian - Plazhi i konakeve te qytetit eshte nje koder e bukur, e populluar me familjare, ndersa plazhi aty prane Zurriola eshte destinacion i madh per surf.

Sevilje - Sevilja, kryeqyteti i Andaluzise ne Spanjen jugore, eshte i famshem per kulturen flamenge. Merrni pjese ne shfaqje ne nje nga baret intime te pakta flamenco te qytetit per te vleresuar plotesisht kete forme te pasionuar, dramatike dhe melankolike te artit.

Valencia - Shtepia e paella eshte nje vend i mrekullueshem per te provuar ate qe ndoshta eshte pjata me tradicionale e Spanjes. Uluni ne nje restorant ne plazh dhe shijoni pjaten e orizit per dreke te lare me uje Valencian.

Vleresime Turistesh

 • Kjo eshte hera e dyte qe bashkepunoj me Vas Tour, duke qene se heren e pare, per pushimet e kesaj vere ne Turqi mbeta shume e kenaqur. E njetja gje vlejti edhe per pushimet e kesaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shpresoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

Hotele ne te gjithe boten

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Relax ne destinacione plazhi

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Aktivitete Sportive

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Telefono +381