TAJLANDA

Tajlanda

Disa nga pikat turistike te Tajlandes:

Ko Phi Phi - Phi Phi eshte nje arkipelag i bukur i vendosur ne provincen Krabi, jo shume larg nga Phuketi. Ko Phi Phi Don eshte ishulli i vetem me banore te perhershem, ndersa me i vogli, Ko Phi Phi Leh eshte i famshem si vendndodhja e filmimeve per filmin e vitit 2000 "The Beach". Turistet vijne ketu qe te shijojne plazhet mahnitese dhe te marrin pjese ne nje shumellojshmeri aktivitetesh kreative te ujit, te tilla si snorkeling, zhytje dhe kayaking.

Phang Nga Bay - E ndodhur pak me shume se 95 km nga ishulli i Phuket, Phang Nga Bay eshte nje nga atraksionet me te mira turistike ne Tajlande dhe nje nga zonat me piktoreske ne vend. Ai perbehet nga shpella te bukura ujore dhe ishuj gelqerore.

Grand Palace - Si rezidenca zyrtare e Mbreterve te Siamit, dhe me vone, qe nga viti 1782, Pallati i Madh eshte ndoshta atraksioni me i famshem ne qytetin aktiv te Bangkokut.


Destinacionet me te vizituara:

Parku kombetar Mu Ko Chang - I vendosur ne provincen Trat te Tajlandes lindore, ky park i mrekullueshem kombetar perbehet nga me shume se 50 ishuj. Ko Chang eshte padyshim me i famshmi per majat e tij te pjerreta, xhungla te harlisura dhe atmosfere relaksuese.

Partia Full Moon in Haad Rin - Festa famekeqe Full Moon Party eshte nje feste qe zgjat gjithe naten pergjate plazhit ne Haad Rin ne ishullin e Koh Phangan. Duke u rritur nga nje disko e vogel e improvizuar prej druri per rreth 20-30 njerez ne vitin 1985 ne nje ngjarje te madhe qe terheq nje turme prej rreth 20.000 - 30.000 ├ždo muaj.

Ko Nang Yuan - Ko Nang Yuan eshte nje ishull i bukur dhe ujerat e tij te paster jane perfekte per snorkeling dhe zhytje. Per te vizituar kete ishull, udhetaret qe nuk qendrojne ne Ko Nang Yuan duhet te paguajne nje tarife prej 100 baht.

Vleresime Turistesh

 • Kjo eshte hera e dyte qe bashkepunoj me Vas Tour, duke qene se heren e pare, per pushimet e kesaj vere ne Turqi mbeta shume e kenaqur. E njetja gje vlejti edhe per pushimet e kesaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shpresoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

Hotele ne te gjithe boten

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Relax ne destinacione plazhi

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Aktivitete Sportive

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Telefono +381