TURQIA

Turqia

Disa nga pikat turistike te Turqise:

Efes - Nje udhetim ne Efes do te marre te pakten nje gjysme dite ose dhe me shume, per te vizituar pikat me te rendesishme. Nese vertet deshironi te eksploroni, sigurohuni qe t'a planifikoni mire viziten tuaj ne menyre qe te mos ndiheni te nxituar.

Cappadocia - Luginat surreale te shkembinjve te saj jane endrra e çdo fotografi. Kreshtat e shkembinjve dhe kreshtat kodrinore jane shtepia e panoramave gurgullitese dhe te majave qe jane formuar si rrjedhoje e veprimit mijeravjeçar te eres dhe ujit.

Ölüdeniz - Uje i pashtershem blu. Duhet patjeter t'a vizitoni. Gjiri i Ölüdeniz i ndodhur vetem pak km nga Fethiye, eshte plazhi me i famshem i Turqise, me pamje si te nje kartoline te persosur.

Pamukkale - Nje nga mrekullite natyrore me te njohura te Turqise, e quajtur Kalaja e Pambukut, ku rrenojat e nje qyteti te lashte spa shtrihen ne pjesen e siperme te kodres.


Destinacionet me te vizituara:

Stambolli - Qyteti me i madh i Turqise i cili shtrihet ne nje ngushtice qe lidh Azine dhe Europen, duke u bere keshtu qyteti i vetem ne bote qe perfshin dy kontinente.

Bodrum - Gadishulli i Bodrumit ndodhet ne bregun perendimor te Turqise dhe ka nje ndjesi te qarte evropiane. Shtrihet pergjate ujit te kristalte te Egjeut dhe eshte vetem 20 minuta nga ishulli me i afert grek Kos. Ky gadishull eshte nje perle multi-dimensionale, ju duhet vetem te zhyteni nen siperfaqe per te zbuluar me shume.

Antalya - E ndodhur pergjate Gjirit te Antalyas, qytetin e Antalyas mund t'a gjejme qe ne lashtesi ne fillim te shekullit te pare para Krishtit, kur sipas legjendes,gjate zbulimit te kesaj toke, mbreti Attalos II u tha njerezve te tij se "Kjo duhet te jete Parajsa". Sot, turistet qe vijne ketu nga te gjitha anet e botes thone se vetem pasi te shohin nje perendim te diellit ne Antalya mund te thuhet se ata kane pare gjithçka qe nje njeri mund te shohe gjate gjithe jetes.

Ankara - Kryeqyteti i vendit ka bere perparim te dukshem nga nje pellg Anatolian ne arenen e sotme te sofistikuar per çeshtjet nderkombetare. Suksesi ekonomik i Turqise pasqyrohet ne skenen e lulezuar te restoranteve rreth "Kavaklıdere" dhe kafeve te trotuarit te Kızılay, te frekuentuara nga studentet, te vjeterit dhe biznesmenet.

Vleresime Turistesh

 • Kjo eshte hera e dyte qe bashkepunoj me Vas Tour, duke qene se heren e pare, per pushimet e kesaj vere ne Turqi mbeta shume e kenaqur. E njetja gje vlejti edhe per pushimet e kesaj here, prandaj rekomandoj Vas Tour.

  Aulona Musta
  - Albania

 • Jemi shume te lumtur per bashkpunimin tone te pare. Urojme te kemi te tilla udhetime te suskseshme edhe ne te ardhmen.

  Arenca
  - Albania

 • Faleminderit per krijimin e ketij projekti dhe per komunikimin e pergjegjshem qe treguat. Shpresoj te kemi bashkepunime te metejshme.

  Kristo Selenica
  - Albania

Hotele ne te gjithe boten

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Relax ne destinacione plazhi

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Aktivitete Sportive

Zgjidhni hotelin tuaj te preferuar per te kaluar pushime te paharrueshme. Vas Tour eshte gjithmone ne dispozicionin tuaj duke ofruar nje game te gjere hotelesh dhe cmimesh.

Telefono +381